DZIEŃ DZIECKA

 

1 CZERWCA 2013 odwiedził nas tłum radosnych dzieciaków z rodzinami!

Jest nam niezmiernie miło, że blisko setka dzieci wzięła udział w warsztatach plastycznych, które odbyły się w specjalnie ustawionym w tym celu namiocie, w Parku Łazienkowskim nieopodal naszego budynku. Pracy było dużo, ale ileż satysfakcji z możliwości "zarażania sztuką" i nieskrępowaną twórczością!

„ZWIERZĘ – inspiracja, symbol czy pretekst?”, to tytuł wystawy czasowej, w odniesieniu do której powstał pomysł przeprowadzenia różnych działań plastycznych z okazji DNIA DZIECKA. Julia Curyło i Paweł Nowicki, artyści wystawiający obecnie swoje obrazy w naszym Muzeum, czekali na chętne dzieci przy długich stołach pełnych kolorowych farb,  papierów, bibuł, krepin, pędzli i ołówków.

Od 11.00 Paweł Nowicki ośmielał dzieci w ich działaniach z kolorem i farbami wodnymi prowadząc zajęcia p.n. „Plama barwna akwareli i gest – inspiracja kolorami zwierząt”.

„Zwierzęce hybrydy – kolażowe działania” to tytuł spotkania z Julią Curyło, pod której wodzą można było doświadczyć stworzenia „kaczo-konia", „rybo-ptaka" czy jeszcze innych fantasmagorycznych dziwadeł na ile wyobraźnia poniosła. 

Powstałe prace, o niesamowitych formach i barwach, cieszyły oczy nie tylko nasze i samych twórców, ale licznie przybyłe całe rodzinny. Miło było obserwować radość wspólnej zabawy maluszków z rodzeństwem, rodzicami czy dziadkami.

 

Przez cały dzień od 11.00 do 18.00  wszystkie dzieci do 18 r. ż.  miały możliwość bezpłatnego zwiedzenia ekspozycji stałych i wystawy czasowej.

 

Serdecznie dziękujemy artystom i wszystkim gościom za wspólnie spędzony czas i nieskrępowaną, kreatywną zabawę.

 

                               


 

 


Newsletter

 

Biuletyn Informacji PublicznejMuzeum Łowiectwa i Jeździectwa 2012 Wszystkie prawa zastrzeżone. ul. Szwoleżerów 9, 00-464 Warszawa,
tel.: 22 522 66 30 fax. 22 628 46 99, www.muzeum.warszawa.pl, mlij@muzeum.warszawa.pl
Projekt & wykonanie www.futureindesign.com Darmowy czytnik PDF dla osób niedowidzących