Edukacja historyczna

O OJCZYSTYM PANTEONIE I OJCZYSTYCH SPORACH

 

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie, ze względu  na swój profil – połączenie tematyki łowieckiej i jeździeckiej– stanowi unikat w skali krajowej i europejskiej. Gromadzi zbiory przyrodnicze, trofea, akcesoria myśliwskie, dotyczące  historii hodowli i użytkowania konia, przedmioty związane z tematyką łowiecką i jeździecką, jak malarstwo, grafikę, rzeźbę, medalierstwo, wyroby rzemiosła artystycznego, broń palną i białą, także dokumenty, fotografie, starodruki oraz zbiory biblioteczne.

Podstawowym kierunkiem działalności Muzeum jest wszechstronna edukacja adresowana głównie do dzieci i młodzieży. Oprócz działalności proekologicznej, ze względu na swe historyczne zbiory, pracownicy Muzeum prowadzą również działalność edukacyjną w zakresie historii.

            Muzeum mieści się na terenie Łazienek Królewskich, co sprawia, że tematy historii Warszawy i tradycji polskiej są nam niezwykle bliskie. Na tym tle prowadzimy lekcje muzealne, które przybliżają tematy kultury staropolskiej, głównie wykorzystując dwie wystawy stałe.

Tematy lekcji - „Opowieści dworu ziemiańskiego”, „Opowieści myśliwskie” - podejmowane są dla różnych grup wiekowych przy stopniowaniu treści i trudności.

Podejmowane działania edukacji historycznej odpowiadają na potrzeby naszych odwiedzających i cieszą się dużym powodzeniem, tak ze względu na atrakcyjność  treści oraz sposobu prowadzenia, jak również doceniana jest wyjątkowa specyfika zbiorów naszego Muzeum.

Przygotowała Małgorzata Minchberg – Kierownik Działu Edukacji i Wystaw


Newsletter

 

Biuletyn Informacji PublicznejMuzeum Łowiectwa i Jeździectwa 2012 Wszystkie prawa zastrzeżone. ul. Szwoleżerów 9, 00-464 Warszawa,
tel.: 22 522 66 30 fax. 22 628 46 99, www.muzeum.warszawa.pl, mlij@muzeum.warszawa.pl
Projekt & wykonanie www.futureindesign.com Darmowy czytnik PDF dla osób niedowidzących