LATO W MIEŚCIE 2013

W ramach corocznej akcji wakacyjnej zapraszamy serdecznie grupy dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym na warsztaty plastyczno-animacyjne. Spotykamy się, aby kreatywnie spędzić czas na zajęciach w scenerii zbiorów muzealnych na terenie Łazienek Królewskich.

Cele spotkań:

Tego lata oferujemy następujące tematy zabaw/spotkań (do wyboru) zbudowanych wokół XVII-wiecznego obrazu "Lis", naszego nowego nabytku muzealnego, który sfinansowało MKIDN:

1."Bajki o lisie Jeana de La Fontaine`a" – ilustracje książkowe.

W obecności obrazu uczestnicy posłuchają bajki o lisie. Stanie się to inspiracją do działania plastycznego. Jego efektem finalnym będzie wspólnie zilustrowana scenami bajkowymi książka. Literatura w połączeniu z malarstwem okażą swoją moc sprawczą!

2."Futra, pióra i skóra" – działania fakturalne

Uczestnicy patrząc na zabytkowe dzieło będą mieli okazję poczuć "dotyk" zwierząt przedstawionych na obrazie. Jakie faktury można spotkać w świecie fauny i jak je przedstawić w działaniach plastycznych? Rozwiązanie zagadki znajdziecie w naszym Muzeum!

3."Ubarwienie zwierząt" – malowanie akwarelami

Inspirując się obrazem i naszą ekspozycją stałą uczestnicy będą mieli okazję poznać barwy zwierząt, a następnie przenieść swoje wrażenia na papier akwarelowy. Mieszanie farb wodnych i abstrakcyjne działania kolorystyczne to wspaniała zabawa! Sprawdźcie.

4."Zabawy kolorami" – zwierzę inspiracją w sztuce

Obraz, eksponaty naszego Muzeum, reprodukcje, opowieść... To wszystko zainspiruje uczestników do działania plastycznego. Wszystko w sztuce jest możliwe! Zapraszamy.

Dzieci będą miały okazję:

Promocyjna opłata tylko 75 zł na poczet materiałów plastycznych!

Zgłoszenia, ustalenie terminu i szczegóły:

Anna Hrynkiewicz  e-mail: a.hrynkiewicz@muzeum.warszawa.pl  tel.: 48 22 / 522 66 38

Gorąco zapraszamy na twórczą zabawę!