Prelekcja „Aktywność i użytkowanie konia-emeryta”

18 maja 2017 r. o godz. 18.00 odbyło się spotkanie pt. „Aktywność i użytkowanie konia-emeryta”, które poprowadziła Magdalena Saracyn.

Przed spotkaniem można było – także bezpłatnie – obejrzeć wystawę „Dziękuję ci koniu”.
Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się o aktywności ruchowej konia-emeryta. O tym, że ruch to życie, że tzw. „zielona trawa”, to często zły pomysł, o możliwościach ograniczania chronicznego bólu, masażach, stretchingu. O tym, że koń, to nie tylko nogi, ale i zęby, i wątroba, a przede wszystkim głowa, którą trzeba czymś zająć. I wielu, wielu innych rzeczach.

Magdalena Saracyn - zootechnik, zoofizjoterapeuta. Ukończyła kursy: masażu i streczingu, zoofizjoterapii, powięziowej terapii manualnej i akupunktury weterynaryjnej.

Pisze o swojej pracy:

„Dzięki fizjoterapii można uśmierzyć ból, poprawić mobilność oraz przyspieszyć powrót do zdrowia i pełnej sprawności po kontuzjach, a w przypadku schorzeń związanych z wiekiem spowolnić procesy starzenia się aparatu ruchu. Również zdrowe zwierzęta korzystają z moich umiejętności. Koniom i psom startującym w zawodach opieka fizjoterapeuty pozwala lepiej znosić trudy treningów i osiągać lepsze wyniki, a masaż relaksujący sprawia wiele frajdy.”