Prelekcja „Medycyna weterynaryjna a problemy geriatryczne u koni”

20 maja 2017 r. o godz. 16.00  odbyła się prelekcja pt. „Medycyna weterynaryjna a problemy geriatryczne u koni”, którą wygłosiła Alicja Świetlikowska.

Na spotkaniu można było dowiedzieć się na co zwracać uwagę u koni "emerytów" – co powinno nas niepokoić w zachowaniu i wyglądzie konia. Znowu okazało się, że to nie aparat ruchu najbardziej doskwiera większości „staruszków”, ale zęby. Pamiętajcie – do końskiego pyska trzeba zaglądać nie rzadziej niż co pół roku i zawsze wtedy, gdy coś nas zaniepokoi.

Alicja Świetlikowska

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Należy do zespołu Szpitala Koni Służewiec, gdzie wcześniej odbywała staż.

Pisze o sobie:

„Pochodzę z Malborka, fascynacja końmi towarzyszy mi od lat najmłodszych, a nawiązanie więzi z końmi umożliwiały mi nauka jazdy, a następnie praca w jednej z pomorskich stadnin. Od niedawna posiadam swojego karego nastolatka, którego w perspektywie czasu mam nadzieję podziwiać na szczęśliwej emeryturze.”