Wystawa "Dziękuję ci koniu"

5 kwietnia – 3 września 2017

Za co powinniśmy podziękować? Za ciężką pracę, za poświęcanie zdrowia, czasem życia. Za wyrozumiałość, przyjaźń i lojalność. Za znoszenie trudów i naszego okrucieństwa. Za budowanie naszego świata i czynienie go piękniejszym.

Koniom należy się najlepsza opieka, gdy są nam potrzebne, ale też wtedy, gdy już pracować nie mogą. Żeby apeli o pomoc było jak najmniej. Żeby wspaniali ludzie z licznych fundacji i stowarzyszeń mogli zajmować się tylko wyjątkowymi, losowymi wypadkami.

Pokażemy wewnętrzne piękno starego konia, ale i jego oryginalną urodę. Każdy, kto zdecydował się na opiekę nad koniem, aż do jego odejścia „na niebieskie pastwiska” wie, że kontakt z takim stworzeniem daje nie mniej radości niż sukcesy sportowe czy szalone galopy. To ciche rżenie, które wita nas już w drzwiach stajni, ten wielki łeb wtulony pod pachę i mądre, pełne zaufania spojrzenie – są bezcenne. Chcemy, by poczuł to każdy, kto obejrzy wystawę.

Ekspozycji towarzyszyć będzie książka – katalog wzbogacony opowiadaniami i wierszami o koniach, którym należy się podziękowanie.

Na pierwszą w naszym Muzeum wystawę o emocjach

Zaprasza kuratorka wystawy Hanna Łysakowska