Wystawa "Dziękuję ci koniu"

5 kwietnia – 3 września 2017

Za co powinniśmy podziękować? Za ciężką pracę, za poświęcanie zdrowia, czasem życia. Za wyrozumiałość, przyjaźń i lojalność. Za znoszenie trudów i naszego okrucieństwa. Za budowanie naszego świata i czynienie go piękniejszym.

Koniom należy się najlepsza opieka, gdy są nam potrzebne, ale też wtedy, gdy już pracować nie mogą. Żeby apeli o pomoc było jak najmniej. Żeby wspaniali ludzie z licznych fundacji i stowarzyszeń mogli zajmować się tylko wyjątkowymi, losowymi wypadkami.

Pokazujemy wewnętrzne piękno starego konia, ale i jego oryginalną urodę. Każdy, kto zdecydował się na opiekę nad koniem, aż do jego odejścia „na niebieskie pastwiska” wie, że kontakt z takim stworzeniem daje nie mniej radości niż sukcesy sportowe czy szalone galopy. To ciche rżenie, które wita nas już w drzwiach stajni, ten wielki łeb wtulony pod pachę i mądre, pełne zaufania spojrzenie – są bezcenne. Chcemy, by poczuł to każdy, kto obejrzy wystawę.

Ekspozycji towarzyszy książka – katalog wzbogacony opowiadaniami i wierszami o koniach, którym należy się podziękowanie.

 

Na pierwszą w naszym Muzeum wystawę o emocjach

Zaprasza kuratorka wystawy Hanna Łysakowska

 

plakat

 

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE WYSTAWIE „DZIĘKUJĘ CI KONIU”

Prelekcje:


* Wstęp na prelekcje jest bezpłatny.

Dzień Dziecka w Muzeum*:


* W dniach  1 - 4 kwietnia wstęp do muzeum oraz na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
** W dniach 1 i 2 czerwca obowiązują telefoniczne zapisy grup zorganizowanych na zajęcia muzealne oraz warsztaty origami. Zapisów można dokonać pod numerem tel.: (22) 522 66 38.

Letnie, weekendowe warsztaty w Muzeum:


* W czasie trwania letnich warsztatów wstęp na wystawę czasową „Dziękuję ci koniu” jest bezpłatny.

 

 

   

 


Newsletter

 

Biuletyn Informacji PublicznejMuzeum Łowiectwa i Jeździectwa 2012 Wszystkie prawa zastrzeżone. ul. Szwoleżerów 9, 00-464 Warszawa,
tel.: 22 522 66 30 fax. 22 628 46 99, www.muzeum.warszawa.pl, mlij@muzeum.warszawa.pl
Projekt & wykonanie www.futureindesign.com Darmowy czytnik PDF dla osób niedowidzących