Lekcje dla 4-latków

1."Za co lubimy konie?" - zajęcia odbywają się w Powozowni, w oparciu o zbiory, prezentację i eksponaty. Uczestnicy poznają wspólną historię człowieka i konia oraz akcesoria z tym związane, a także specyficzne cechy końskiego umysłu (duży, stadny roślinożerca). Co człowiek „dostaje” od konia i co powinien mu zapewnić? Dla starszych dzieci krzyżówka dostosowana do wieku pomaga utrwalić nowe informacje. Czas trwania zajęć ok. 45 min.

2."Wio Koniku!" - zajęcia odbywają się w Powozowni. Dzieci oglądają   pojazdy konne, uprzęże, siodła, rzeźbę konia. Poznają zasługi koni w życiu mieszkańców miast i wsi. Dowiadują się o dawnych sposobach podróżowania. Poznają wygląd koni, ich zachowania i potrzeby. Na zakończenie oglądają prezentację zdjęć i wykonują rysunek własnego pomysłu. Czas trwania zajęć ok. 45 min.

3. "Koń mój przyjaciel" - zajęcia odbywają się w Powozowni. Lekcja odbywa się w Powozowni. Dzieci oglądają pojazdy konne, uprzęże, siodła, rzeźbę konia. Dowiadują się jak dawniej konie pracowały dla ludzi. Poznają wygląd koni, ich zachowania i potrzeby. Dowiadują się na czym polega przyjaźń człowieka z koniem i jak bezpiecznie przebywać w towarzystwie konia. Na zakończenie oglądają prezentację zdjęć i wykonują rysunek własnego pomysłu. Czas trwania zajęć ok. 45 min.

4. "Historia pojazdów konnych" - zajęcia odbywają się w Powozowni, w oparciu o zbiory, prezentację i eksponaty. Uczestnicy poznają definicję pojazdu zaprzęgowego, historię wynalazków transportowych od epoki kamienia łupanego po wiek XX, typy pojazdów. Zwiedzając Powozownię wzbogacają swoje słownictwo. Poznają również akcesoria końskie i podstawowe pasze. Dla starszych dzieci krzyżówka dostosowana do wieku pomaga utrwalić nowe informacje. Czas trwania zajęć ok. 45 min.

Zwiastun filmu, którego całość można obejrzeć podczas zajęć (scenariusz i reżyseria: Ireneusz Kozłowski; zdjęcia: Jacek Sołtysiak; montaż: Piotr Księżopolski).

5. "Czego nie wiemy o koniach i innych zwierzętach?" - zajęcia odbywają się w Powozowni, w oparciu o zbiory, prezentację i eksponaty. Uczestnicy poznają nazwy gatunków zwierząt udomowionych, środowisko i warunki, w jakich powinny żyć. Uczą się budowy konia i jego potrzeb, wynikających ze specyfiki gatunku. Zwracamy uwagę na tematykę ekologiczną, wyrabiamy humanitarny stosunek do zwierząt, staramy się rozbudzić zamiłowanie do koni, przy zachowaniu rozsądku i zasad bezpieczeństwa. Dla starszych dzieci krzyżówka dostosowana do wieku pomaga utrwalić nowe informacje. Czas trwania zajęć ok. 45 min.

 


Newsletter

 

Biuletyn Informacji PublicznejMuzeum Łowiectwa i Jeździectwa 2012 Wszystkie prawa zastrzeżone. ul. Szwoleżerów 9, 00-464 Warszawa,
tel.: 22 522 66 30 fax. 22 628 46 99, www.muzeum.warszawa.pl, mlij@muzeum.warszawa.pl
Projekt & wykonanie www.futureindesign.com Darmowy czytnik PDF dla osób niedowidzących