50-lecie Warszawsko-Mazowieckiego Związku Jeździeckiego

1964-2014

10 grudnia 2014 w murach Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa po raz siedemnasty spotkali się koniarze, zrzeszeni w Warszawsko-Mazowieckim Związku Jeździeckim. Tym razem uroczystość miała szczególnie uroczystą oprawę, ponieważ W-MZJ obchodzi właśnie jubileusz 50-lecia! Wśród gości był członek Rady naszego Muzeum, hodowca i działacz, Prezes Polskiego Związku Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej p. Michał Wojnarowski, który był członkiem pierwszego zarządu Związku (wówczas WOZJ). Przy tak ważnej okazji nie mogło zabraknąć władz centralnych z Prezesem Polskiego Związku Jeździeckiego p. senatorem Łukaszem Abgarowiczem. To on wręczał Srebrne i Złote Honorowe Odznakach Jeździeckie PZJ. Jedną z nich otrzymał p. Feliks Drozd, mistrz Polski w ujeżdżeniu z 1958 r.

Prezesowi W-MZJ p. Krzysztofowi Tomaszewskiemu w prowadzeniu spotkania pomagał p. Paweł Kleszcz, a w przygotowaniach uczestniczyli wszyscy członkowie władz Związku. Głównym punktem części oficjalnej – jak co roku – było wręczenie nagród i wyróżnień dla wszystkich tych, którzy w 2014 r. przyczynili się do sukcesów mazowieckiego jeździectwa. Nie doczekałam się wyróżnienia dla choćby jednego podkuwacza, może mój ponowiony apel spotka się z przychylnością władz?

Mimo licznego przybycia gości - jeźdźców, trenerów, właścicieli ośrodków jeździeckich, lekarzy weterynarii i działaczy, niełatwo było „pokonać” ogromny, jubileuszowy tort ozdobiony rocznicowym napisem.

Hanna Łysakowska

50-lecie Warszawsko-Mazowieckiego Związku Jeździeckiego