Noc Muzeów 2012

      Jak co roku nasza instytucja włączyła się z radością w ogólnopolską akcję NOCY MUZEÓW, która ma na celu udostępnienie szerokiej publiczności na jak najdogodniejszych warunkach swoje kulturalne zasoby. My jako muzeum mieszczące się w Łazienkach Królewskich, jak inne obiekty w parku otworzyliśmy  wszystkie sale wystawowe w godzinach 19.00-01.30.

     W Koszarach Kantonistów można było obejrzeć:

     W Stajni Kubickiego:

Powozownię im. Zbigniewa Prus-Niewiadomskiego, a w niej zabytkowe pojazdy konne, uprzęże, akcesoria zaprzęgowe i jeździeckie. To jedyny udostępniony zbiór tego typu w okolicach Warszawy.

      Ugościliśmy przybyłych Myśliwskim Poczęstunkiem, który wydawano przed naszym budynkiem w smugach dymu i zapachu pieczystego.

      Nie trudno goście do nas trafiali tej nocy, bo oprócz przyciągającego, smakowitego zapachu,  widoczni byliśmy dzięki iluminacji świetlnej na ścianie budynku, która zamieniła się w stado ryczących jeleni. Oczywiście odgłosy zwierząt słyszane były z daleka.

      Wystawa plenerowa p.n. „Puszcze polskie”  na stelażach przed budynkiem muzeum wzbogaciła naszą ofertę.

Tej nocy odwiedziło nas ponad 3 tysiące osób! Pobiliśmy kolejny rekord.

Gratuluję pracownikom Muzeum świetnej organizacji pracy.

 

 


Newsletter

 

Biuletyn Informacji PublicznejMuzeum Łowiectwa i Jeździectwa 2012 Wszystkie prawa zastrzeżone. ul. Szwoleżerów 9, 00-464 Warszawa,
tel.: 22 522 66 30 fax. 22 628 46 99, www.muzeum.warszawa.pl, mlij@muzeum.warszawa.pl
Projekt & wykonanie www.futureindesign.com Darmowy czytnik PDF dla osób niedowidzących