Zawody Royal Cup 2012

Royal Cup 2012 – PIĘKNO, ELEGANCJA I SPORTOWE EMOCJE W SERCU STOLICY POLSKI

     Po raz kolejny na hipodromie w Łazienkach Królewskich zagościli jeźdźcy ze swoimi końmi. 23 września 2012 odbyła się czwarta i już ostatnia w tym sezonie impreza z cyklu Royal Cup 2012. Tym razem były to Towarzyskie Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody oczywiście połączone (tak jak poprzednio) z pokazami Akademii Sztuki Jeździeckiej Karoliny Wajdy.

Na  imprezie, która była zakończeniem cyklu Royal Cup 2012 zaplanowano różne atrakcje:

- gościem specjalnym imprezy był Pan Daniel Olbrychski

- w ramach jednego z pokazów Akademii Sztuki Jeździeckiej zaprezentowano pokaz ekskluzywnej mody jeździeckiej.

- drugi pokaz był pokazem indywidualnym tresury koni z ziemi

     Z przyjemnością informujemy, że poza Dyrektorem Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie Panem Tadeuszem Zielniewiczem, który objął patronatem honorowym naszą imprezę również Pan Burmistrz Dzielnicy Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy popiera naszą inicjatywę i ufundował nagrody dla zwycięzców. Kolejną instytucją, która dołączyła do tego grona jest Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, które ufundowało specjalną statuetkę do jednego z konkursów.

 

     Royal Cup 2012  to cykl towarzyskich zawodów jeździeckich połączonych z pokazami hippicznymi, których organizatorem jest Akademia Sztuki Jeździeckiej Karoliny Wajdy we współpracy z Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Wydarzenie ma być kontynuowane w przyszłych latach a ideą przewodnią jest odrodzenie się stałej obecności koni w Łazienkach Królewskich oraz pokazywanie piękna i elegancji sportu jeździeckiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Tadeusz Zielniewicz, Dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie.

Karolina Wajda: „Zawody hippiczne na całym świecie wiążą się z wysokim prestiżem, elitarnością i elegancją. ASJ chce propagować takie postrzeganie jeździectwa i Łazienki Królewskie wydają się być do tego idealnym miejscem. Warto bowiem pokazywać Warszawiakom i gościom stolicy - nie tylko miłośnikom koni, ale też tym, którzy przyszli na zawody z ciekawości lub przypadkiem - jak wspaniałe jest jeździectwo i ile może przysporzyć dobrych emocji.”

Zawody Royal Cup 2012 odbywają się na hipodromie, w Łazienkach Królewskich, gdzie Akademia Sztuki Jeździeckiej ma swoją siedzibę. W 1927 roku był wybudowany w tym miejscu nieistniejący już hipodrom, który wówczas szybko zyskał miano jednego z najpiękniejszych tego typu obiektów w Europie. 27 maja 1927 roku na tym właśnie hipodromie zorganizowano pierwsze międzynarodowe konkursy. Od tego momentu  co roku odbywały się tam centralne zawody hipiczne, połączone z meetingami międzynarodowymi. Zawody przerwano podczas II. wojny światowej, kiedy to hipodrom został zniszczony. Przed kilkoma laty miejsce historycznego hipodromu zagospodarowano na nowo. Cykliczne zawody Royal Cup to pierwszy krok do odrodzenia się  tradycji jeździeckich sprzed 85 lat.

 

 

Zawody w skokach przez przeszkody

Wstępny Program Royal Cup 2012 – 23 września 2012

11.00 – Rozpoczęcie imprezy

11.10 – Rozgrywki konkursowe

Konkurs nr 1

Konkurs nr 2

12.00 – 12.15 – Pokaz Ekskluzywnej Mody Jeździeckiej

Konkurs nr 3 - o statuetkę Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie

Konkurs nr 4  - o Puchar Burmistrza Dzielnicy Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy

14.30 – 14.45 – Pokaz indywidualny tresury koni z ziemi

Konkurs nr 5

Konkurs nr 6

Zakończenie 17-17.30

 


Newsletter

 

Biuletyn Informacji PublicznejMuzeum Łowiectwa i Jeździectwa 2012 Wszystkie prawa zastrzeżone. ul. Szwoleżerów 9, 00-464 Warszawa,
tel.: 22 522 66 30 fax. 22 628 46 99, www.muzeum.warszawa.pl, mlij@muzeum.warszawa.pl
Projekt & wykonanie www.futureindesign.com Darmowy czytnik PDF dla osób niedowidzących