Wykład "Siodło wz. 36/2012 i jego powstanie na tle historii siodeł kawalerii polskiej XX i XXI w.

7 maja 2016 o godz. 11.00 w Powozowni im. Zbigniewa Prus-Niewiadomskiego rtm. Robert Woronowicz wygłosił wykład "Siodło wz. 36/2012 i jego powstanie na tle historii siodeł kawalerii polskiej XX i XXI w.".

Wykład o powstaniu najnowszego siodła kawaleryjskiego, będącego podstawowym wyposażeniem paradnym Szwadronu Kawalerii WP. Opowieść poparta pokazem siodeł wojskowych używanych przez kawalerię polską w ostatnich 100 latach i ich wpływie na budowę współczesnego siodła polskiej jazdy, któe jest ostatnim na świecie siodłem zaprojektowanym dla kawalerii konnej.

Wydarzenie odbyło się w ramach III Warszawskich Dni Kawaleryjskich.

O prelegencie:

Robert Woronowicz - rotmistrz Wojska Polskiego i Kawalerii Ochotniczej, zastępca dowódcy Szwadronu Kawalerii WP w latach 2007 - 2013. Szkolił Szwadron od momentu jego powstania w 2000 r. Jest twórcą: - siodła kawaleryjskiego wz. 36/2012,- polskiej lancy wz. 2013,- Regulaminu Kawalerii. Musztra pododdziałów konno. Warszawa 2014.

Wszystkie stanowią wyposażenie, uzbrojenie i podstawę szkoleniową współczesnej kawalerii konnej RP.

plakat fotorelacja ze spotkania fotorelacja ze spotkania
fotorelacja ze spotkania fotorelacja ze spotkania fotorelacja ze spotkania fotorelacja ze spotkania