Z lasem w tle

lipiec - sierpień 2014

Cykl wydarzeń kulturalno-edukacyjnych, związanych z obchodami 90-lecia Lasów Państwowych, zorganizowany przez Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie na terenie Parku Łazienkowskiego.

Promocja piękna przyrody polskiej i sztuki z nią związanej to ważnych dla nas cel działań, które zdecydowaliśmy się podjąć. Do współpracy zaprosiliśmy podmioty, którym ten temat jest bliski – Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Warszawie, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Warszawie oraz Warszawskie Stowarzyszenie Plastyków. Honorowym  Patronem naszych działań został pan Adam Wasiak Generalny Dyrektor Lasów Państwowych. Ze względu na szeroko zakrojoną edukację proekologiczną i przyrodniczą, którą na co dzień prowadzimy, połączenie kultury i natury wydaje się świetnym kierunkiem aktywności. W sali wystaw czasowych naszego Muzeum członkowie Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków zaprezentują swoje malarstwo, będące peanem na cześć polskich pejzaży, a w Parku Łazienkowskim będzie można podziwiać dwie plenerowe wystawy o tematyce  leśnej. 16 i 17 sierpnia Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie ubarwi gościom Parku Łazienkowskiego letnie popołudnia koncertami muzyki, przerywanymi opowieściami o pięknie polskiej przyrody.

 

Wernisaż wystawy, fot. Andrzej Wierzbieniec

                 

  

 

 


 

Pod honorowym patronatem

Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych

Regionalna Dyrekcja

Lasów Państwowych

w Warszawie

 Zarząd Okręgowy

w Warszawie

 Warszawskie Stowarzyszenie

Plastyków

     

 

 

     
Patroni medialni

 

 


Newsletter

 

Biuletyn Informacji PublicznejMuzeum Łowiectwa i Jeździectwa 2012 Wszystkie prawa zastrzeżone. ul. Szwoleżerów 9, 00-464 Warszawa,
tel.: 22 522 66 30 fax. 22 628 46 99, www.muzeum.warszawa.pl, mlij@muzeum.warszawa.pl
Projekt & wykonanie www.futureindesign.com Darmowy czytnik PDF dla osób niedowidzących