Co wiemy o grzybach

Projekt edukacyjny "Co wiemy o grzybach" składa się

z wielu elementów:

 

 

Wystawa „Co wiemy o grzybach?” przeznaczona jest dla każdej grupy wiekowej, zarówno dla przedszkolaków, jak i dzieci w wieku szkolnym, młodzieży, studentów oraz osób dorosłych. W leśnym otoczeniu stałej ekspozycji pt. "Las" prezentujemy 60 modeli grzybów w skali 1 : 1 o naturalnym wyglądzie oraz model grzyba w przekroju.

Na wystawie możemy poznać grzyby:

● trujące, a wśród nich śmiertelnie trujące oraz te z którymi najczęściej dochodzi do pomyłek,

● jadalne zarówno te najczęściej zbierane, jak i te które wzbudzają najwięcej wątpliwości,

● niejadalne tylko te najbardziej popularne

● chronione najciekawsze i te, które są niestety zbierane

 

Modelom towarzyszą plansze edukacyjne opracowane przez specjalistę – grzyboznawcę prezentujące m.in.: budowę grzyba blaszkowego i rurkowego, cechy charakterystyczne muchomora sromotnikowego, grzyby jadalne, z którymi najczęściej można pomylić muchomora sromotnikowego, zasady zbierania grzybów i zachowania się w lesie, fakty i mity na temat grzybów.

 

 

Lekcje muzealne - scenariusze opracowane przez nauczycieli i zaopiniowane przez specjalistów w zakresie edukacji poszczególnych grup wiekowych. Będą one realizowane przez pracowników Muzeum.

Przygoda z grzybami - dla dzieci 5-letnich

Co wiemy o grzybach? - dla dzieci 6-letnich

Co wiemy o grzybach? - dla klas 1-3 SP

W królestwie grzybów - dla klas 4-6 SP

Grzyby to niezwykłe organizmy - dla klas 1-3 Gimnazjum

 

Zapisy na lekcje pod numerem telefonu - 22 522 66 38

 

 

Sobotnie spotkania prowadzone przez grzyboznawcę Annę Jurkiewicz w następujących terminach: 18, 25 września; 2, 9, 16, 23, 30 października; 6 listopada.

Wstęp na spotkania wolny!

 

 

Warsztaty dydaktyczne dla nauczycieli organizowane w okresie wrzesień-październik, prowadzone przez doradcę metodycznego poszczególnych grup wiekowych. Zasadniczym celem warsztatów jest uświadomienie pedagogom, że nasze Muzeum jest doskonałym miejscem, gdzie można realizować treści programowe. Uczestnicy m.in. poznają ekspozycje muzealne ze szczególnym uwzględnieniem wystawy “Co wiemy o grzybach?” oraz towarzyszące jej scenariusze zajęć.

 

 

Książka multimedialna na płycie CD - przeznaczona nieodpłatnie dla uczestników projektu.


Newsletter

 

Biuletyn Informacji PublicznejMuzeum Łowiectwa i Jeździectwa 2012 Wszystkie prawa zastrzeżone. ul. Szwoleżerów 9, 00-464 Warszawa,
tel.: 22 522 66 30 fax. 22 628 46 99, www.muzeum.warszawa.pl, mlij@muzeum.warszawa.pl
Projekt & wykonanie www.futureindesign.com Darmowy czytnik PDF dla osób niedowidzących