Łowiec

Od15 lat "Łowiec Polski" ogłasza ogólnopolski konkurs fotograficzny na najlepsze zdjęcie minionego roku, przyznając Grand Prix zwycięzcy konkursu. Ranga i wartość tego trofeum jest doceniana przez coraz większą liczbę fotografików. Z punktu widzenia Redakcji „Łowca Polskiego” i miłośników łowiectwa ważny jest fakt, że konkurs im. Włodzimierza Puchalskiego jest potwierdzeniem, iż w obecnych czasach niebywałego postępu elektronicznego i dostępności aparatów fotograficznych są wśród nas nadal pasjonaci przemierzający lasy i pola w poszukiwaniu coraz ciekawszych ujęć dzikiej przyrody. Wielka zasługa w tym samego Włodzimierza Puchalskiego, który w istocie „powołał” do życia szkołę fotografii, której jesteśmy uczniami. Przyswajamy i zgłębiamy tajemnice przyrody przy pomocy aparatów fotograficznych. Kolejne pokolenia przyrodników uczą się warsztatu, analizując twórczość Mistrza. Jest ona inspiracją dla tych, którzy pragną poznać świat przyrody, a jej piękno utrwalić i przekazać następnym pokoleniom.

Otwierając kolejną wystawę fotografii przyrodniczej, pragniemy zwrócić uwagę na różnorodność, z jaką te same lub podobne motywy są utrwalone przez Autorów. Choć wydawać się może, że znane wszystkim portrety sarny czy jelenia wyczerpały możliwości fotografików, to na przestrzeni kilkudziesięciu lat wciąż jeszcze nie powstały dwa identyczne zdjęcia.

Komisarzami wystawy są: Andrzej Wierzbieniec "Łowiec Polski" i Monika Grubizna MŁiJ

 Wystawę przedłużyliśmy do 19 XII 2010.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy na spotkania podczas trwania wystawy:

 

17 XI o godz. 10.00 z redaktorem "Łowca Polskiego" Andrzejem Wierzbieńcem pt. "Sekrety fotografii przyrodniczej"

 

21 XI o godz. 12.30 z dyrektorem Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego dr Andrzejem Kruszewiczem pt. "Ptaki wokół nas"

 

Wstęp wolny!

 

 


Newsletter

 

Biuletyn Informacji PublicznejMuzeum Łowiectwa i Jeździectwa 2012 Wszystkie prawa zastrzeżone. ul. Szwoleżerów 9, 00-464 Warszawa,
tel.: 22 522 66 30 fax. 22 628 46 99, www.muzeum.warszawa.pl, mlij@muzeum.warszawa.pl
Projekt & wykonanie www.futureindesign.com Darmowy czytnik PDF dla osób niedowidzących