Pałace i dwory myśliwskie

Pałace i dwory myśliwskie (25 kwietnia - 15 października 2007)

Pałace i dwory myśliwskie lokowane były w historycznych kompleksach leśnych wchodzących w skład dużych majątków ziemskich. Najczęściej pełniły funkcję kwater myśliwskich. Miały charakter kameralny i rekreacyjny. Na wystrój i wyposażenie wnętrz składały się meble rogowe, dzieła sztuki i rzemiosło z przestawieniami łowieckimi oraz trofea i broń myśliwska...

Wystawa zorganizowana przez: Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa we współpracy z Muzeum w Nieborowie i Arkadii, Oddziale Muzeum Narodowego w Warszawie.
Patronat medialny nad wystawą objęły redakcje miesięczników "Łowiec Polski" i "Koń Polski".
Mecenat nad wernisażem wystawy objęły Zarządy Okręgowe PZŁ w Warszawie oraz w Skierniewicach.