Woda podstawą życia na Ziemi

Woda podstawą życia na Ziemi (4 kwietnia – 17 września 2006)

Wystawa „Woda podstawą życia na Ziemi” wraz z Ogólnopolskim Konkursem: "Z biegiem Wisły, czyli rola rzeki w mojej rodzinnej miejscowości" była elementem zadania "Ochrona rzek polskim priorytetem ekologicznym"

Na wystawie znalazły się kolorowe plansze, rysunki i fotografie przybliżające funkcjonowanie ekosystemów rzecznych na przykładzie Wisły oraz zagrożenia jakie dla wód płynących i zbiorników wodnych niesie działalność człowieka a także gabloty ze spreparowanymi bezkręgowcami (pierścienice, mięczaki, skorupiaki, owady) oraz 10 profesjonalnie wyposażonych akwariów z różnymi gatunkami ryb słodkowodnych.

W oparciu o ekspozycję prowadzone były zajęcia edukacyjno – ekologiczne dla dzieci i młodzieży. Zaś, prezentowane na wystawie, akwaria – po jej zamknięciu – przekazane były laureatom konkursu "Z biegiem Wisły, czyli rola rzeki w mojej rodzinnej miejscowości".

Wystawa zorganizowana przez Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa we współpracy z Muzeum Przyrodniczym Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN w Krakowie.

Honorowy patronat nad wystawą objęli:

Kazimierz Michał Ujazdowski - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Jan Szyszko - Minister Środowiska

Michał Seweryński - Minister Edukacji i Nauki

Przedsięwzięcie sfinansowano ze środków

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.