Wystawa fotografii Laureatów Konkursu Fotograficznego “Łowca Polskiego” im. Włodzimierza Puchalskiego

9 września 2015 roku o godzinie 18.00 obył się XX jubileuszowy wernisaż Laureatów Konkursu Fotograficznego “Łowca Polskiego” im. Włodzimierza Puchalskiego otwierający wystawę wszystkich dotychczas przyznanych Grand Prix.

Konkurs fotograficzny od lat stanowi pewnego rodzaju tradycję, do podtrzymania której przyczynia się Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie. Jesienią po raz kolejny bowiem będzie można obejrzeć pokonkursową wystawę, która stanowić będzie podsumowanie zwycięskich prac w dziedzinie fotografii przyrodniczej.

Włodzimierz Puchalski ( 1909 – 1979 r.) to postać wyjątkowa pośród dokumentalistów świata fauny i flory. Był przyrodnikiem, fotografem, myśliwym, autorem książek i filmów. Sam zdobył wiele nagród jako doskonały fotograf przyrodniczy. W sposób niezwykle subtelny potrafił uchwycić piękno otaczającej natury. Jego prace zachwycają po dziś dzień dając inspirację kolejnym pokoleniom pasjonującym się fotografią dokumentalną.

Mija właśnie dwudziesta rocznica nadania tytułu im. Włodzimierza Puchalskiego wydarzeniu jakim jest konkurs fotograficzny organizowany przez miesięcznik „Łowiec Polski”. Będzie to okazja, by wyróżnić tegorocznych najlepszych dokumentalistów przyrody, ale i przypomnieć nagrodzone prace z lat poprzednich.

Prace prezentowane na wystawie wieńczącej konkurs to zapis wielu godzin spędzonych na „poszukiwaniu” tego jedynego momentu, ogromnej pasji, często długich nauk bądź ćwiczeń, ale przede wszystkim talentu pozwalającego przedstawić naturę w jej najpiękniejszym wydaniu.

Wystawa będzie czynna od 10 września do 15 listopada 2015 roku.

Wystawa fotogrfii Laureatów Konkursu Fotograficznego "Łowca Polskiego"