Wystawa fotografii Laureatów Konkursu Fotograficznego “Łowca Polskiego” im. Włodzimierza Puchalskiego

6 września 2016 roku o godzinie 18.00 obędzie się XXI wernisaż wystawy prac Laureatów Konkursu Fotograficznego “Łowca Polskiego” im. Włodzimierza Puchalskiego.

Konkurs fotograficzny od lat stanowi pewnego rodzaju tradycję, do podtrzymania której przyczynia się Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie. Jesienią po raz kolejny bowiem będzie można obejrzeć pokonkursową wystawę, która stanowić będzie podsumowanie zwycięskich prac w dziedzinie fotografii przyrodniczej.

Włodzimierz Puchalski ( 1909 – 1979 r.) to postać wyjątkowa pośród dokumentalistów świata fauny i flory. Był przyrodnikiem, fotografem, myśliwym, autorem książek i filmów. Sam zdobył wiele nagród jako doskonały fotograf przyrodniczy. W sposób niezwykle subtelny potrafił uchwycić piękno otaczającej natury. Jego prace zachwycają po dziś dzień dając inspirację kolejnym pokoleniom pasjonującym się fotografią dokumentalną.

Prace prezentowane na wystawie wieńczącej konkurs to zapis wielu godzin spędzonych na „poszukiwaniu” tego jedynego momentu, ogromnej pasji, często długich nauk bądź ćwiczeń, ale przede wszystkim talentu pozwalającego przedstawić naturę w jej najpiękniejszym wydaniu.

Wystawa będzie czynna od 7 września do 9 października 2016 roku.