Wystawa "Jaroccy - Malarstwo", 26 listopada 2015 - 31 stycznia 2016

Ekspozycja "Jaroccy - Malarstwo" stanowi pierwszą część wystawy będącej dotychczasowym podsumowaniem twórczości artystów.

Bracia Wojciech (ur. 1954 r.), Krzysztof (ur. 1959 r.) oraz Zbigniew (ur. 1962 r.) pochodzą z niewielkiej miejscowości Bokiny na Podlasiu. Już od wczesnych lat przejawiali zainteresowania zajęciami plastycznymi. Wojciech i Zbigniew ukończyli Wydział Rzeźby warszawskiej ASP. Krzysztof jako samouk konsekwentnie przez wiele lat kształtował swój indywidualny styl. Dziś wszyscy trzej są autorami pokaźnych rozmiarów kolekcji prac w dziedzinie rzeźby oraz malarstwa sztalugowego. Od kilku lat również najmłodszy członek rodziny - Jędrzej (syn Krzysztofa, ur. 1995 r.) zajmuje się malarstwem.

Drugą część wystawy  - poświęconą rzeźbie będzie można oglądać od 18 lutego 2016 do 3 maja 2016 roku.

 


 

Wydarzenia towarzyszące wystawie:


Zapraszamy do udziału w spotkaniach, które uzupełnią ekspozycję malarstwa Jarockich.


15 grudnia 2015 r. godz. 18.00 – I spotkanie z artystą.


Spotkanie autorskie z Krzysztofem Jarockim, który opowie o swoim malarstwie. Będzie można wówczas posłuchać m.in. o tym jak powstają obrazy artysty, dlaczego konie tak często pojawiają się w jego pracach oraz jak narodziła się pasja malarza.


14 stycznia 2016 r. godz. 18.00 – II spotkanie z artystą.


Spotkanie autorskie z Krzysztofem Jarockim, który zaprezentuje w jaki sposób powstają jego prace poprzez krótki pokaz rysunku. Artysta opowie o rodzinnych zamiłowaniach do sztuk pięknych oraz o technikach, jakie są najbliższe jego twórczości. Będzie to również wyjątkowa okazja do rozmów z malarzem.


Istnieje możliwość zorganizowania spotkania z Krzysztofem Jarockim w dowolnie wybranym terminie dla grup zorganizowanych po wcześniejszym umówieniu.


Szczegółowe informacje pod nr tel.: 22 522 66 38.


Zapraszamy!

 


 

Fotorelacja z wernisażu wystawy, który odbył się 25.11.205 o godz. 18.00:

Jaroccy - malarstwo, plakatWernisaż wystawy "Jaroccy-Malarstwo"Wernisaż wystawy "Jaroccy-Malarstwo"Wernisaż wystawy "Jaroccy-Malarstwo"Wernisaż wystawy "Jaroccy-Malarstwo"Wernisaż wystawy "Jaroccy-Malarstwo"Wernisaż wystawy "Jaroccy-Malarstwo"Wernisaż wystawy "Jaroccy-Malarstwo"Wernisaż wystawy "Jaroccy-Malarstwo"Wernisaż wystawy "Jaroccy-Malarstwo"Wernisaż wystawy "Jaroccy-Malarstwo"Wernisaż wystawy "Jaroccy-Malarstwo"

 

Jaroccy - malarstwo, patroni

 


Newsletter

 

Biuletyn Informacji PublicznejMuzeum Łowiectwa i Jeździectwa 2012 Wszystkie prawa zastrzeżone. ul. Szwoleżerów 9, 00-464 Warszawa,
tel.: 22 522 66 30 fax. 22 628 46 99, www.muzeum.warszawa.pl, mlij@muzeum.warszawa.pl
Projekt & wykonanie www.futureindesign.com Darmowy czytnik PDF dla osób niedowidzących