WYSTAWA KUR OZDOBNYCH W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH

WYSTAWA KUR OZDOBNYCH W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICHSerdecznie zapraszamy wszystkich najmłodszych do odwiedzenia naszego muzeum w dniach 1-3 czerwca. Wszystkie dzieci (do 18 r.ż) w tych dniach mają wstęp bezpłatny!

1 czerwca – godz. 10.00-15.00 oferujemy darmowe lekcje muzealne dla grup szkolnych i przedszkolnych (tematy lekcji do wyboru na www.muzeum.warszawa.pl rezerwacja pod nr tel. 22 522 66 38)

2 - 3 czerwca
- godz. 10.00-17.00
MUZEUM oraz „Gallus” Związek Hodowców Drobiu Rasowego w Polsce
zapraszają na
WYSTAWĘ KUR OZDOBNYCH W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH

Na wystawie wśród wystawców znajdą się również artyści, wrażliwi na piękno natury, ze swoimi pupilami m.in. Karolina Wajda i Leon Tarasewicz.

W tych dniach dla najmłodszych przewidziane są zabawy, konkursy i prezenty.
Serdecznie zapraszamy!

MUZEUM ŁOWIECTWA I JEŹDZIECTWA

„Gallus” Związek Hodowców Drobiu Rasowego w Polsce

zapraszają na

WYSTAWĘ KUR OZDOBNYCH W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH

„Gallus” Związek Hodowców Drobiu Rasowego w Polsce istnieje od 1999 r. Nazwa Związku pochodzi od łacińskiego słowa „gallus” co oznacza – kura. Obecny pokaz ma na celu zaprezentowanie ogromnej różnorodności gatunku – kura - oraz podkreślenie wkładu kultury europejskiej w hodowli tego pięknego ptaka - przez stulecia od antyku po współczesne czasy w Polsce.

Świat drobiu od zarania dziejów fascynował i fascynuje ludzi do dziś dnia swą ogromną różnorodnością, a tym samym atrakcyjnością. Atrakcyjność drobiu dotyczy zarówno różnorodności pokroju, masy ciała, struktury i barwy upierzenia, wszelakich ozdób głowy (grzebienie, czuby), a nawet intonacji i długości wydawanego okrzyku – piania kogutów.

Na wystawie prezentowane będą kury z całego świata m.in. z Chin, Japonii, Indonezji, Anglii, Niemiec, Holandii, Indii i wielu jeszcze innych. Będzie tu można podziwiać najmniejsze kury świata jakimi są m.in. Szabo czy Sebritki - o ślicznym rysunku upierzenia, Bantamki oraz kury Jedwabiste o miękkiej, futrzastej strukturze upierzenia. Dla kontrastu niezwykle ciekawe największe kury świata – olbrzymy, do których należą Brahmy, Kochiny o masie ciała 7 - 10kg. Poza wspomnianymi ptakami hodowcy przedstawią piękną kolekcję wyśmienicie umięśnionych bojowców o posępnym spojrzeniu i „gołębim sercu” oraz „śpiewające” koguty .