Wystawa Laureatów Konkursu Fotograficznego "Łowca Polskiego"

Wystawa Laureatów Konkursu Fotograficznego "Łowca Polskiego" im. Włodzimierza Puchalskiego oraz Włodzimierza Puchalskiego (1908-1979) – zdjęcia z polowań (8 październik – 20 listopada 2006)

Konkurs fotograficzny jest ogłaszany przez "Łowiec Polski" od okresu przedwojennego. Jego bogata tradycja związana z polowaniem bezkrwawym, przy pomocy aparatu fotograficznego, pozostała do dziś. Laureatem konkursów był niegdyś Włodzimierz Puchalski, który wygrywał wielokrotnie, w kolejnych edycjach, tworząc swego rodzaju wzorzec dla innych uprawiających tę, niewątpliwie, najtrudniejszą dziedzinę działalności fotograficznej. Z prac nadsyłanych na konkursy powstawały ilustracje artykułów w "Łowcu Polskim".

Pragnąc zachować pamięć o wybitnym artyście, nieżyjącym już Włodzimierzu Puchalskim, redakcja "Łowca Polskiego" mianowała konkurs fotograficzny Jego imieniem.

Na wystawie można było obejrzeć oprócz najlepszych zdjęć nadesłanych na konkurs w 2006 r. także historyczne już zdjęcia autorstwa Patrona konkursu – Włodzimierza Puchalskiego.

Wystawa zorganizowana przez miesięcznik „Łowiec Polski”.