Wystawa Laureatów Konkursu Fotograficznego „Łowca Polskiego”

Wystawa Laureatów Konkursu Fotograficznego „Łowca Polskiego” im. Włodzimierza Puchalskiego 2008 r. czynna w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa (Łazienki Królewskie, Koszary Kantonistów) w okresie od 7 listopada do 21 grudnia 2008 roku.

Prezentowaliśmy na wystawie prace laureatów Konkursu organizowanego w 2008 roku przez Wydawcę miesięcznika „Łowiec Polski” – współorganizatora wystawy.

Konkurs fotograficzny jest ogłaszany przez „Łowca Polskiego” od okresu przedwojennego. Bogata tradycja związana z bezkrwawym polowaniem – za pomocą aparatu fotograficznego – żyje do dziś. Wielokrotnym laureatem konkursów był Włodzimierz Puchalski. Stworzył swego rodzaju wzorzec dla innych uprawiających tę, niewątpliwie, najtrudniejszą dziedzinę fotografii.
Pragnąc zachować pamięć o wybitnym artyście, redakcja „Łowca Polskiego” otrzymała zgodę na nazwanie konkursów fotograficznych imieniem Włodzimierza Puchalskiego. Podobnie jak przed dziesiątkami lat, młodzi naśladując Mistrza próbują w rytm przyrody zgłębić tajemnice natury rejestrując jej najciekawsze strony.
Postęp techniczny zastąpił duże i nieporęczne aparaty skrzynkowe małymi aparatami cyfrowymi. Ich dostępność sprawia, że fotografują wszyscy i przestało to być trudnością. Cierpliwe wyczekanie na ujęcie w kadrze dzikiego zwierzęcia jest natomiast cały czas wyzwaniem dla nielicznych. Na wystawi możemy oglądać najlepsze zdjęcia nadesłane na tegoroczny konkurs. Wiele z prezentowanych prac zaskoczy nas swą oryginalnością i pozwoli na nową fascynację zmiennością i pięknem przyrody.


Andrzej Wierzbieniec, „Łowiec Polski”

 

Komisarz wystawy: Magdalena Tarnowska

 


Newsletter

 

Biuletyn Informacji PublicznejMuzeum Łowiectwa i Jeździectwa 2012 Wszystkie prawa zastrzeżone. ul. Szwoleżerów 9, 00-464 Warszawa,
tel.: 22 522 66 30 fax. 22 628 46 99, www.muzeum.warszawa.pl, mlij@muzeum.warszawa.pl
Projekt & wykonanie www.futureindesign.com Darmowy czytnik PDF dla osób niedowidzących