SPOTKANIE KONIARZY

 

18 grudnia 2013

Uroczyste Zakończenie Sezonu Jeździeckiego W-MZJ zaszczycili (od lewej):

Władysław Byszewski, Henryk Sołtysik, Wanda Wąsowska, Michał Wojnarowski, Rozmaryna Morawska, Andrzej Żółkiewski i wiele innych postaci warszawsko-mazowieckiego końskiego światka.

 

 

 

 

Foto: www.hejnakon.pl

Na podanej stronie można obejrzeć więcej zdjęć Piotra Dzięciołowskiego.

 

To już 16. spotkanie organizowane przez Warszawsko-Mazowiecki Związek Jeździecki w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Tradycyjnie stawiły się całe władze Związku, z prezesem Krzysztofem Tomaszewskim „na czele”. Tylko on jest w stanie zapanować nad pełnym energii tłumem na tyle, by udało się wręczyć 110 nagród zawodnikom i jeszcze kilkanaście trenerom oraz innym osobom zasłużonym dla sportu jeździeckiego na Mazowszu. Nie mówiąc już o prestiżowych Srebrnych i Złotych Honorowych Odznakach Jeździeckich PZJ.

Cieszę się, że i tym razem wyróżniono dwoje lekarzy weterynarii – Annę Smelczyńską i Zbigniewa Graszkę, których niełatwą i wymagającą często poświęcenia pracę docenia się w momentach kryzysowych, a zapomina, gdy wszystko jest dobrze z naszymi czworonożnymi podopiecznymi. Czekam na wyróżnienia dla podkuwaczy, może w przyszłym roku?

Wśród nagród tradycyjnie znalazły się kalendarze na nadchodzący rok. Tym razem były to kalendarze jublileuszowe (w 2014 r. Związek obchodzić będzie jubileusz 50-lecia!), z winietą zaprojektowaną przez Ireneusza Kozłowskiego. Wyróżnieni otrzymali także książkę „Sztuka jazdy konnej” Huberta Szaszkiewicza, którą autor podpisywał, siedząc między portretem Władysława Byszewskiego a obrazem namalowanym przez ppłk. Karola Rómmla, które są elementami wystawy „Naszym Darczyńcom – Trzy historie na trzydziestolecie Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa”.

Hanna Łysakowska


Newsletter

 

Biuletyn Informacji PublicznejMuzeum Łowiectwa i Jeździectwa 2012 Wszystkie prawa zastrzeżone. ul. Szwoleżerów 9, 00-464 Warszawa,
tel.: 22 522 66 30 fax. 22 628 46 99, www.muzeum.warszawa.pl, mlij@muzeum.warszawa.pl
Projekt & wykonanie www.futureindesign.com Darmowy czytnik PDF dla osób niedowidzących