Wystawa edukacyjna

"Co wiemy o grzybach?"

Wystawę czasową Co wiemy o grzybach? od 2010 r. organizujemy cyklicznie co roku. Stanowi ona uzupełnienie wystawy stałej Las w okresie, kiedy najobficiej grzyby występują w polskich lasach.

Wystawa przeznaczona jest dla każdej grupy wiekowej, zarówno dla przedszkolaków, jak i dzieci w wieku szkolnym, młodzieży, studentów oraz osób dorosłych. Prezentujemy na niej 60 modeli grzybów – jadalnych, trujących, niejadalnych i grzybów chronionych – wszystkie o naturalnej wielkości i wyglądzie.

Na wystawie możemy poznać grzyby:

● trujące, a wśród nich śmiertelnie trujące, oraz te, z którymi najczęściej dochodzi do pomyłek

● jadalne, zarówno te najczęściej zbierane, jak i te, które wzbudzają najwięcej wątpliwości

● niejadalne, tylko te najbardziej popularne

● chronione, które często są niestety zbierane

Modelom towarzyszą plansze edukacyjne prezentujące m.in.: budowę grzyba blaszkowego i rurkowego, cechy charakterystyczne muchomora sromotnikowego, grzyby jadalne, z którymi najczęściej można pomylić muchomora sromotnikowego. Można tu będzie poznać zasady zbierania grzybów i zachowania się w lesie oraz fakty i mity na temat grzybów.

Zajęcia edukacyjne związane z wystawą:

ZAPISY POD NUMEREM TELEFONU: