Wystawa rysunków Andrzeja Strumiłły

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie oraz Wydawnictwo Edyty Wittchen zapraszają na wystawę rysunków p.t. Koń, Ptaki i Zwierzęta

Wystawa była czynna od 9 stycznia do 28 marca 2013 r.

W ramach akcji "Zima w mieście" odbyły się SPOTKANIa z artystą

-WARSZTATY PLASTYCZNE pod jego okiem dla dzieci szkoły podstawowej ZOBACZ!

6 i 8 lutego 2013 r.

ANDRZEJ STRUMIŁŁO Urodził się w Wilnie w 1928 roku. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi pod kierunkiem Władysława Strzemińskiego, a także na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w roku 1950 uzyskał dyplom. Pracuje w dziedzinie malarstwa, rysunku, grafiki książkowej, plakatu, rzeźby, wystawiennictwa, scenografii i fotografii. Licznie wystawiał swoje prace w Polsce oraz całym świecie, m.in. w Pekinie, Hanoi, New Delhi, Ułan Bator, Tokio. Wykładał malarstwo i historię sztuki na kilku uczelniach. Odbył liczne podróże do krajów azjatyckich. W latach 1982 -1984 prowadził Pracownię Grafiki w Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Opracował wiele różnorodnych wydań książkowych. Działał na rzecz ochrony przyrody i dóbr kultury ojczystej. Otrzymał szereg nagród, odznaczeń i orderów, m.in. złotego medalu "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" oraz tytuły Honorowego Obywatela Miasta Suwałk i Ambasadora Kultury Podlasia. Obecnie zamieszkały w Maćkowej Rudzie w województwie podlaskim.

Łoś, rysunek, Andrzej Strumiłło Dzik, rysunek, Andrzej Strumiłło Koń, rysunek, Andrzej Strumiłło

Patroni medialni:

logo logo logo logo