Zasłużeni

Wojciech Cieplak

Absolwent SGGW-AR - inż. leśnictwa, dr nauk rolniczych, absolwent
Podyplomowych Studiów Muzealniczych przy Wydziale Historycznym UW. Zatrudniony w Muzeum od 16.09.1983 r. do 24.03.1998r. na stanowisko Kierownika Działu Przyrodniczo – Łowieckiego, starszego kustosza.
Od 1998 roku członek Zarządu Głównego PZŁ, Prezes Zarządu Spółki z o.o. „Łowiec Polski”, Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w W-wie.

Ryszard Dałkowski

Absolwent Technikum Leśnego w Białowieży.

Kariera zawodowa:

1951 – 1952 Leśny Zakład Doświadczalny przy SGGW – AR w Rogowie,
1953 – 1978 Wydział Leśny SGGW – AR w Warszawie,
1979 – 1982 Ogród Botaniczny PAN,
1982 – 1983 Muzeum Łowieckie przy ZG PZŁ
W Muzeum zatrudniony od 1.08.1983 r. do 31.08.1997 r. na stanowisku Starszego Renowatora – Kierownika Pracowni Preparatorskiej.

Andrzej Szaniawski

Absolwent SGGW – Wydział Zootechniki – dr nauk rolniczych
Zatrudniony w Muzeum od 1.04.1985 r. do 31.05.2001 r. na stanowisku starszego kustosza. Ekspert ds. łowiectwa i ochrony przyrody przy Organizacji ds. Wyżywienia i Rolnictwa FAO/ONZ. Od 1974 do 1982 roku działał w krajach Azji i Afryki.


W Polsce poza Muzeum pracował w Zakładzie Łowiectwa Instytutu Badawczego Leśnictwa oraz
w Zarządzie Głównym Polskiego Związku Łowieckiego.

Ewa Grabek - Abubakarow

Absolwentka KUL – mgr w zakresie historii sztuki
Zatrudniona w Muzeum od 2.05.1990 r. do 31.12.2006 r. ostatnio na stanowisku Kierownika Działu Oświatowego i Wystaw, kustosza. Redagowała publikacje muzealne w tym informator, programowała wystawy czasowe w siedzibie muzeum i poza siedzibą muzeum.
Współpracowała przez wiele lat z wydawnictwem „Łowiec Polski” pisząc artykuły o tematyce łowieckiej.

Tomasz Konarski

Absolwent ASP – mgr sztuki
Był kierownikiem zespołu projektowo-programowego, który opracował adaptację i program Muzeum, oraz nadzorował jego realizację.
Zatrudniony w Muzeum od 1.08.1983 r. do 31.03.1993 r. na stanowisku Dyrektora Muzeum. Od 1.07.1993 r. do 31.01.2002 r. kustosz, Kierownik Działu Oświatowego i Wystaw.

Od 1974 r. do 1978 r. członek Komisji Propagandy, od 1983 r. do1992 r. Komisji Trofeów
i Wystaw, a od 1993r do 1997 r. przewodniczący Komisji Wystaw Naczelnej Rady Łowieckiej.
Od 15.05.1994 r. do 25.10. 2003 r. członek Komisji Łowiectwo w Sztuce, Kultura i Muzea, Międzynarodowej Rady Łowieckiej CIC Współscenarzysta i projektant ekspozycji polskich na Międzynarodowych Wystawach Łowieckich, 1976 - Czeskie Budziejowice, 1978 – Bukareszt, 1980 – Nitra, 1981-Światowa Wystawa  Łowiecka w Płowdiw.
Członek zwyczajny ZPAP. Od 2000 r. prezes Klubu Św. Huberta
Odznaczenia: Zasłużony Dla Kultury Polskiej, Złom i Medal Św. Huberta

 

wróć


Newsletter

 

Biuletyn Informacji PublicznejMuzeum Łowiectwa i Jeździectwa 2012 Wszystkie prawa zastrzeżone. ul. Szwoleżerów 9, 00-464 Warszawa,
tel.: 22 522 66 30 fax. 22 628 46 99, www.muzeum.warszawa.pl, mlij@muzeum.warszawa.pl
Projekt & wykonanie www.futureindesign.com Darmowy czytnik PDF dla osób niedowidzących