Wystawy

WystawyW Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa można obejrzeć kilka stałych ekspozycji. Wystawa zatytułowana "W polu i w kniei", na którą składają się 2 sale: "Las" i "Ptaki", prezentuje faunę Polski, zaś ekspozycja "Oko w oko" to spotkanie z egzotycznymi zwierzętami dalekich krain. Odmienne w charakterze są wystawy historyczne. Polski salon myśliwski XIX/XX wieku, wprowadza w nastrój dworu polskiego, rodzinnych opowieści, patriotyzmu. Powozownia im. Zbigniewa Prus-Niewiadomskiego, znajdująca się w Stajni Kubickiego mieści rozmaite pojazdy konne i akcesoria jeździeckie używane w XIX i XX wieku.

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa organizuje w swojej siedzibie i poza jej murami kilka wystaw czasowych rocznie. Są to ekspozycje tematycznie związane z profilami działalności Muzeum, a więc łowiectwem, jeździectwem, przyrodą oraz ekologią. Mają one różny charakter: od prezentacji malarstwa, grafiki, rzeźby czy rzemiosła artystycznego, przez ekspozycje fotograficzne, historyczne czy przyrodnicze, po wystawy dokumentalne i bibliofilskie.

 

Od 2008 roku na stronie Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa są prezentowane wystawy wirtualne, będące prezentacją zrealizowanych wystaw czasowych lub posiadanych przez Muzeum zbiorów.

 

 


Newsletter

 

Biuletyn Informacji PublicznejMuzeum Łowiectwa i Jeździectwa 2012 Wszystkie prawa zastrzeżone. ul. Szwoleżerów 9, 00-464 Warszawa,
tel.: 22 522 66 30 fax. 22 628 46 99, www.muzeum.warszawa.pl, mlij@muzeum.warszawa.pl
Projekt & wykonanie www.futureindesign.com Darmowy czytnik PDF dla osób niedowidzących