Zwiedzanie

Zwiedzanie Muzeum możliwe jest po zakupieniu biletu wstępu w kasie Muzeum w głównym budynku - Koszarach Kantonistów. W czwartki, gdy zwiedzanie Muzeum jest bezpłatne, wydawany jest bilet bezpłatny.
Kasa zamykana jest na 30 min. przed zamknięciem Muzeum.

Zwiedzanie ekspozycji odbywa się wyłącznie w towarzystwie przewodnika.Istnieje możliwość zwiedzenia Muzeum z przewodnikiem anglojęzycznym lub w języku rosyjskim.
Czas zwiedzania wystaw stałych w Koszarach Kantonistów ("Polski Salon myśliwski XIX/XX w.", "Oko w oko", "W polu i w kniei": część 1 - "Las", część 2 - "Ptaki") wynosi ok. 40 min., wystawy czasowej - 15 min., "Powozowni im. Z. Prus-Niewiadomskiego" – ok. 15 min.
W Muzeum obowiązuje zakaz wykonywania zdjęć z użyciem lamp błyskowych i innych dodatkowych źródeł światła.

Muzeum jest częściowo przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich (Sala wystaw czasowych, Czytelnia i Powozownia im. Z. Prus-Niewiadomskiego). W Koszarach Kantonistów znajduje się też toaleta przystosowana do ich potrzeb.
Lekcje muzealne
Muzeum organizuje lekcje dla dzieci 5 i 6-letnich oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zajęcia mogą być prowadzone przez pracowników Muzeum, Nauczycieli bądź przez kreatywnych Uczniów. Zapisy i informacje - telefonicznie (tel.: 22 522 66 38). Więcej informacji na ten temat - na stronie Edukacja.
W ofercie mamy też pakiet edukacyjny, na który składają się dwa zajęcia edukacyjne, po jednym z oferty Muzeum i jednym z oferty Muzeum Łazienki Królewskie. Poza ustalonymi pakietami istnieje możliwość wybrania dwóch dowolnych zajęć z oferty w/w muzeów.

 


Newsletter

 

Biuletyn Informacji PublicznejMuzeum Łowiectwa i Jeździectwa 2012 Wszystkie prawa zastrzeżone. ul. Szwoleżerów 9, 00-464 Warszawa,
tel.: 22 522 66 30 fax. 22 628 46 99, www.muzeum.warszawa.pl, mlij@muzeum.warszawa.pl
Projekt & wykonanie www.futureindesign.com Darmowy czytnik PDF dla osób niedowidzących